Приведен дилер во Тетово, пронајден кокаин

priveden
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во Тетово вчера околу 17.30 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода К.И.(32) од Тетово. При претрес, извршен со судска наредба во домот во кој престојувал, бил пронајден кокаин.Како што денеска информираа од МВР, тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK