Претрес во Тетово, пронајдена дрога

droga
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

МВР информира дека синоќа, околу 20.45 часот во Тетово, полициски службеници на тетовското СВР, ги лишиле од слобода тетовците Ф.Ш.(47) и Б.Ш.(41) поради дрога.– При претрес, извршен со судска наредба во нивниот дом, биле пронајдени и одземени хероин, две странски возачки дозволи и лична карта за кои постои сомнение дека се фалсификувани, соопштуваат од полицијата.

Двајцата биле задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе следуваат соодветни пријави.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK