При судир меѓу „алфа“ и мопед во Неготино, тешко повреден малолетник

moped.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 01.05 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на крстосница од улицата „Маршал Тито“ и улицата „Ацо Аџи-Илов“ во Неготино се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „алфа“, управувано од 34-годишниот Т.К. од Неготино и мопед „априлија“, управуван од малолетник од Неготино, двете со неготински регистарски ознаки, извести МВР.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Општата болница Кавадарци. За настанот бил известен јавен обвинител, а увид извршил увидна екипа од ОВР Неготино“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK