–>

Претрес во Дебар, пронајдена дрога

1692445579_3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера, на 17.11.2023 во 08.30 часот во Дебар, полициски службеници од ОВР Дебар го лишиле од слобода А.П.(47) од Дебар.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK