Претрес во Битола, пронајдена дрога, уапсен малолетник

lisici-na-race-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода малолетник од Битола, извести МВР.

„При петрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага“, велат од МВР.

Малолетникот бил приведен во Полициската станица Битола и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK