Приведен криумчар на мигранти

Уапсен-19-годишник-од-Слупчане-не-застанал-на-знак-за-сопирање.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот при Регионалниот центар за гранични работи Север го лишиле од слобода 45-годишниот М.Ј. од Куманово.

„Околу 10.30 часот на локален пат од с.Сопот кон с.Сушево бил извршен преглед на возилото „шевролет авео“ со кумановски регистарски ознаки, кое го управувал М.Ј., при што биле пронајдени две лица мигранти од Република Турција“, соопшти МВР.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK