Прегазена 83-годишна жена од Битола: во неа удрило товарно возило

Прегазена-83-годишна-жена-од-Битола-во-неа-удрило-товарно-возило.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.16 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Никола Тесла“ во Битола, товарно возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.К.(60) од с.Сарај, скопско, удрило во М.Г.(83) од Битола.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Г., констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK