Починат скопјанец пронајден во напуштена куќа во Центар

Притвор-за-пет-лица-кои-се-под-истрага-за-разбојништвото.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 13.30 часот во Полициската станица Центар, 38-годишниот Д.Џ. од Скопје пријавил дека во напуштена куќа на подрачје на Центар – Скопје го пронашол починат неговиот пријател Н.Н. од Скопје, извести МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршиле јавен обвинител и екипа на СВР Скопје, соопшти МВР.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK