(Фото) При контрола на сообраќајот во Битола кај возач констатирано присуство на 4.03 промили алкохол

Фото-При-контрола-на-сообраќајот-во-Битола-кај-возач-констатирано.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСекторот за внатрешни работи Битола во текот на денешниот ден продолжи со акциските контроли во областа на сообраќајот.

„На територијата на СВР Битола биле контролирани 135 возила од кои 23 упатени на технички преглед. При контрола кај возач од Битола констатирано било присуство на 4.03 промили алкохол“, известуваат од МВР и додаваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK