Ограбена жена во парк во Ѓорче Петров: на сила и украле накит

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 10.07.2024 во 21.50 часот во СВР Скопје, Ѓ.Ш.(66) од Скопје пријавила дека околу 21.30 часот во паркот во Ѓорче Петров, едно лице со употреба на сила ѝ одзело личен накит.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK