–>

Од Јавна установа за згрижување на деца исчезнал 16-годишник, полицијата презема мерки

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера попладне во 14.45 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување на деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник 16-годишниот Р.М., кој и претходно се оддалечувал и бил враќан назад, извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK