–>

Малолетник од Куманово со остар предмет повредил друг, па го признал делото

Малолетник-од-Куманово-со-остар-предмет-повредил-друг-па-го.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Денеска, полициски службеници од СВР Куманово извршиле службен разговор со малолетник од Куманово, извести МВР.

– Тој се сомничи дека на 18.09.2023 на улицата „Борко Танев“ Куманово, со остар предмет му нанел повреди на друг малолетник, исто така од Куманово, соопшти МВР.

Притоа, малолетникот го признал делото, а по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK