–>

Маж падна од сцена во Лозово, со повреди пренесен во болница

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Доцна синоќа околу 00.50 часот во полициската станица Свети Николе е пријавено дека во општина Лозово, Б.Д.(55) од Крива Паланка паднал од поставена бина и се повредил.

„Лицето било пренесено во Општата болница Велес каде му се констатирани тешки телесни повреди“, велат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа на Полициска станица Свети Николе.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK