Малолетничка нападната кај железничката пруга во Аеродром

zeleznicka-stanica-skopje-1-258846.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.50 часот во СВР Скопје, 39-годишната М.Д. од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот во близина на железничка пруга на подрачјето на општина Аеродром, нејзината малолетна ќерка била физички нападната од едно лице, кое ѝ го одзело мобилниот телефон, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK