Хаос кај Мрзенци: не застанал на знак за запирање, се обидел да прегази полицаец, а полицаецот пукал во гумата на возилото

policija-mvr-soobrakaj-1-1000x600-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 02.00 часот на автопатот А1, во близина на село Мрзенци, гевгелиско, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода 43-годишниот Б.К. од село Злеово, радовишко, извести МВР.

„Околу 01.30 часот на регионалниот пат помеѓу селата Прдејци и Смоквица, гевгелиско, тој со патничко возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници, по што со возилото се обидел да удри еден од нив. Притоа, полицискиот службеник од службениот пиштол пукал во гумата на возилото и тој застанал“, соопшти МВР.

Лицето било задржано во Полициската станица Гевгелија, а за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија. По документирање на случајот против Б.К. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK