–>

Кумановец со нож нападнал сограѓанин, но се повредил и самиот – двајцата се во болница

91776632_388212452062096_6548718880263503872_n-800x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полицијата го приведе А.Д.(38) од Куманово, откако вчера пред маркет во населба „Бабин Дол“ во Куманово, по претходна расправија, физички го нападнал И.П., при што употребил остар предмет, а притоа и самиот се повредил.

„Лицата се пренесени во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош“, велат од МВР.

Увид извршила увидна екипа на СВР Куманово, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK