Кривична против лицето што сакаше со трактор да влезе во казино

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Битола поднесе кривична пријава против П.К.(41) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 18.03.2024, пријавениот со трактор удрил во влезната врата од казино во Битола и предизвикал материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK