Го барале да оди во затвор, а додека бил на слобода го тепал и таткото

Насилство-за-време-на-новогодишната-ноќ-во-Велес-Маж-го.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 17 часот полициски службеници од полициско одделение Жеровјане го лишиле од слобода М.М. (27) од с. Челопек, по добиена пријава дека агресивно се однесувал кон семејството и физички го нападнал неговиот татко.

Исто така, М.М. бил баран од КПУ Затвор Прилеп за доиздржување на казна затвор.

Против М.М. ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK