Драма во Гостивар: од жената со која бил во љубовна врска одзел едно од децата и и се заканувал

73475253_498401417551510_3310962555882569728_n-1-800x520.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера околу 19 часот и 50 минути на улица „Панче Поповски“ во Гостивар го лишиле од слобода 41-годишниот С.Ш. од тетовско Селце-Кеч, извести СВР Тетово.

„Тој претходно бил пријавен од 30-годишна гостиварка, со која бил во љубовна врска, дека пред зградата во која живеела ѝ го одзел едно од двете малолетни деца и ѝ се заканил“, соопшти СВР Тетово.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK