Уапсен 33-годишник од Тетовско, бил агресивен кон полицајците и ги снимал

234-санкции-за-брзо-возење.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчеравечер околу 22 часот и 30 минути на улица „Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 33-годишниот И.И. од тетовска Шипковица, кој се однесувал агресивно и неовластено ги снимал додека преземале службени дејствија, извести СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK