Автомобил падна во Крива река, загинаа возачот и сопатничката од Марино

Тешко-повреден-скопјанец-во-сообраќајна-незгода-во-центарот-на-градот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДве лица загинаа вчера во сообраќајна несреќа.

Според информациите од МВР, се работи за 75-годишниот Ж.Ј. и неговата сопатничка С.Ј. (76) – двајцата од селото Марино.

Нивниот автомобил, излетал од патот кај местото викано „Ракле“ и паднал во Крива река.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починале и возачот и сопатничката, велат од МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен oбвинител телата на починатите биле предадени на обдукција.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK