Момче нападнато од врсници на Бит Пазар, девојче во Аеродром – нови случаи на малолетничко насилство

devojka-nasilstvo-siluvanje-hronika.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДве деца во одделни случаи во Скопје, во текот на вчерашниот ден биле нападнати од малолетници.

Во првиот случај, малолетно момче било нападнато на Бит Пазар од страна на неколку врсници кои употребите и тврд предмет.

Синоќа, во Аеродром било физички нападнато и девојче од страна на неколку малолетнички, по претходна расправија.

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случаите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK