19-годишник од Косово уценувал малолетничка: и барал пари за да не објави експлицитни фотографии

Уапсени-измамници-од-Тетово-едниот-продал-возило-кое-било-барано.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Л.(19) државјанин на Република Косово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „уцена“ и „злоупотреба на лични податоци“.

Имено на 21.12.2023, малолетничка пријавила дека Х.Л. во текот на декември 2023, без нејзина согласност, прибавил експлицитни фотографии, а потоа со намера да се здобие со противправна имотна корист, ја уценувал дека ќе ги објави јавно, доколку не му даде пари.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK