Ја силувал, а целиот настан го снимил на мобилен телефон: кривична за кумановец

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Куманово поднесе кривична пријава против И.А.(48) од Куманово.

Тој се сомничи за сторено кривично дело „полов напад и силување“.

На 09.06.2024 пријавениот во неговиот дом, со закана извршил обљуба над Б.К., а целиот настан го снимил со мобилен телефон.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK