Тешко повреден штипјанец по судир меѓу мопед и патничко возило

moped.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 10.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на крстосница на ул.„Лески“ со ул.„Богомилска“ во Штип се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „томос“, управуван од Ч.Р.(73) и патничко возило „даеву матиз“, управувано од П.Г.(70), и двајцата од Штип, а двете возила со штипски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Ч.Р., констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK