17-годишник пукал од неговото кон друго возило

Приведен-малолетник-управувал-возило-без-документи.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМалолетник од Скопско пукал од неговото кон друго возило.

Имено утрово во 01.00 часот во СВР Скопје, Н.С.(18) од с.Арнакија, скопско, пријавил дека на 23.05.2024 околу 23.30 часот на регионалниот пат Тетово-Скопје, во близина на с.Чајлане, 17-годишник од с. Бојане, скопско, кој бил со патничко возило „фоклсваген пасат“, а со кого претходно имале расправија, пукал кон Н.С. и неговото возило „сеат леон“.

Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK