Осуденик на казна затвор од 3 години заврши зад решетки

zatvorenik.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK


Вчера во 20.35 часот полициски службеници од pолициското одделение Галате во гостиварски Сенокос го привеле Б.А.(45) од истото село, кој би баран со потерница врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна од три години.Б.А. е спроведен во КПУ- Идризово во Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK