–>

Заврши операцијата на девојчето што остана живо во сообраќајката на пат до Златибор

1693125910uzice-tragedija-dve-osone-nastradale-fotorina1-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Состојбата на другата повредена девојка (11), која беше повредена во сообраќајката што утрово се случи во Ужице, се уште е тешка.

– Операцијата е завршена, крварењето е згрижено, но има сериозна повреда на главата. Нејзиниот живот се уште е во опасност, потврдија за РИНУ во Општата болница во Ужице.

Баба, дедо и внука (9) загинаа денеска на Ложионскиот мост на влезот во Ужице, кога дошло до директен судир со цистерна.

9 годишното девојче им подлегна на повредите.

До несреќата дошло кога дедото излегол од колоната од правец на Златибор и преминал на спротивната страна, кога со автомобил „шевролет“ прелетал директно под цистерната што се движела од правец на Пожега.

Објавени беа и првите фотографии од местото на трагедијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK