–>

(Видео) „Пијавицата“ се вртела 10 минути – портокалов аларм во Хрватска, се заканува невреме

pijavica.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

По вчерашните „пијавици“ кај Ровињ и Црес, денеска овој редок природен феномен се појави кај Чиово во Хрватска.

Многу локални жители на Фејсбук објавија снимки од денешната пијавица, која, како што се наведува се гледала од повеќе места и се вртела околу 10 минути.

Метеоролозите најавија грмотевици, а за областа Риека вклучиле портокалов аларм што укажува на потенцијално опасно невреме.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK