–>

Уапсени четири лица во Бања Лука за искористување на деца за порнографија

Приведен-тетовец-бил-баран-со-централна-потерница.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетири лица се уапсени поради сомнение дека сториле кривично дело изнуда на деца за порнографија, соопшти Министерството за внатрешни работи на Република Српска.

Уапсени се Д.Д. од Приједор, З.Т. од Козарска Дубица, Б.Ј. од Модрича и Ж.М. од Теслиќ.

Тие беа уапсени од припадници на Единицата за високотехнолошки криминал на Одделот за криминалистичка полиција на полицијата на Српска во соработка со полициските управи на Приједор, Добој и Градишка во акцијата „Мозаик 2023“, која МВР на Српска ја спроведува во соработка со Европол и со полициите на Србија, Словенија, Хрватска и  Македонија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK