–>

Земјотрес ја погоди Црна Гора

Земјотрес-ја-погоди-Црна-Гора.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува EMSC.

Епицентарот бил на 20 километри северозападно од Никшиќ.

Земјотресот е регистриран во 9 часот и 16 минути на длабочина од девет километри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK