Познат британски новинар и водител исчезна во Грција

исчезнАт-новинар.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДоктор Мајкл Мозли (67), британски телевизиски новинар, продуцент и водител на БиБиСи од 1985 година, исчезна на грчките острови, јавуваат локалните медиуми.

Новинарот е познат по тоа што се појавува во телевизиски програми како „This Morning“ и „The One Show“, а води и емисија за здравство на БиБиСи.

Неговото исчезнување беше објавено на локална група на Фејсбук, пренесува „Скај њуз“.

„Тимот за пребарување и спасување доаѓа од Атина со беспилотни летала и друга пософистицирана опрема за да помогне во пребарувањето. Се очекува да пристигн“, се додава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK