Повторно инспектори и копање околу куќата каде што исчезна малата Данка во Бањско Поље

danka-ilic-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо околината на куќата во Бањско Поље каде минатиот вторник исчезна малата Данка Илиќ, инспекторите повторно почнале да копаат, дознава Телеграф.

Репортерот кој е на лице вели дека во близина на куќата има голем број инспектори.

Неофицијално таму се и членови на форензиката, но оваа информација се уште не е потврдена.

Што точно прават во близина на куќата се уште не е познато.

На новинарите им е строго забрането да се приближуваат до куќата додека е таму полицијата.

Двегодишната Данка Илиќ исчезна минатиот вторник околу 13:45 часот, а во моментот на исчезнувањето носеше виолетови панталони, маслинесто зелена јакна и коса врзана во опавче.

Системот „Најди ме“ е активиран за прв пат во Србија поради нејзиното исчезнување, а како што е наведено на сајтот „pronadjime.mup.gov.rs“, девојчето има кафена коса, кафени очи и е висока околу 85 сантиметри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK