October 4, 2023

Костадиновска-Стојчевска од Струга: Заедничка цел е да создадеме и да негуваме функционално општество на еднакви граѓани

„Религиозните конфликти во светот: Причини и можни решенија“ е темата на Првата светска конференција за верски дијалог и соработка, во

Прочитај повеќе »

Бремена жена од Хрватска загина во автобусот на смртта во Венеција, сопругот е во тешка состојба: парот бил на меден месец

24-годишна жена загина во трагичната несреќа, кога автобус излета од патот кај Венеција, која, како што пренесува хрватски „Индекс“, била

Прочитај повеќе »