September 15, 2023

(Фото) Хеликоптерската единица за полициски намени при МВР исфрлајќи 15 тони вода целосно го локализираше пожарот кај Осинчани

Хеликоптерската единица за полициски намени при Одделот за воздухопловни единици и денеска, откако заврши со гаснење на пожарот кај Чашка,

Прочитај повеќе »

Герасимовски: Засилено полициско присуство во Центар по последните случувања во општината

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски заедно со портпаролот на МВР Тони Ангеловски вечерва најавија засилено полициско присуство во Центар

Прочитај повеќе »

Маричиќ: Имаме европски земјоделски политики, на чекор сме да добиеме други фондови од ЕУ за поддршка на аграрот

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ на трибината во Прилеп на тема „ЕУ за развој на македонското земјоделство“ рече оваа

Прочитај повеќе »