September 11, 2023

Пендаровски на откривање на бистата на Мајка Тереза: Да ги надминеме поделбите, да си простиме за старите гревови и да продолжиме понатаму

Претседателот Стево Пендаровски денеска присуствуваше и се обрати на церемонијата на откривање на бистата на Мајка Тереза, настан организиран во

Прочитај повеќе »

Децата на Берлускони постигнале договор за наследството: поделен имотот на италијанскиот магнат и поранешен премиер

Петте деца на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони постигнаа договор за тестаментот на покојниот милијардер, а двете најстари деца формално

Прочитај повеќе »

Девојче пронашло „камче“ со големина на зрно грашок во паркот каде го славела роденденот: се утврдило дека тоа е дијамант

Седумгодишно девојче го добила својот неочекуван роденденски подарок кога во Арканзас (САД) открила дијамант од 2,95 карати. Девојчето го открило

Прочитај повеќе »