September 9, 2023

(Видео) Мароко пргласи тридневна жалост: Маракеш срамнет со земја, семејства под урнатините, болниците полни

Мароко прогласи тридневна национална жалост по разорниот земјотрес во којшто загинаа повеќе од илјада луѓе. Националните знамиња ќе бидат на

Прочитај повеќе »