September 6, 2023

(Видео) Блинкен на средбата со Зеленски: „Охрабрувачки е напредокот во контраофанзивата“

„САД гледаат охрабрувачки напредок во контраофанзивата на украинската армија за враќање на територијата окупирана од рускиот агресор, изјави денеска американскиот

Прочитај повеќе »

(Вознемирувачко видео) Објавена снимка од убиството на познат фудбалер во Панама – убијците му пукале во грб

Гилберто Хернандез, фудбалски репрезентативец на Панама, беше убиен во градот Колон на 3 септември, кога од непозната причина двајца напаѓачи

Прочитај повеќе »

Миленкоски: Благодариме за поддршката, го исполнивме сонот, ќе играме осминафинале против Италија

Одбојкарската репрезентација на Македонија испиша историја, на домашен терен оствари две победи и се пласираше во осминафиналето на Европското првенство,

Прочитај повеќе »