–>

Лондонски полицаец осуден на 16 години затвор за силување на девојче и полицајка

Screenshot-2023-08-22-190341.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Поранешниот лондонски полицаец Адам Прован е осуден на 16 години затвор за силување на 16-годишно девојче и полицајка.

„Тој ја злоупотребил својата положба како полицаец за да ја добие довербата на двете жени. Неговите постапки се крајно жалосни. Сигурна сум дека јавноста ќе биде шокирана и револтирана од навредите на Прован, бидејќи ние сме овде“, рече помошничката на комесарот на лондонската полиција Луиза Ролф, пренесе Ројтерс.

Двата случаи на силување се случиле додека Прован бил на служба.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK