Жена со нож влетала во училиште и убила две лица: драма во Кина

Се-урна-дел-од-фитнес-сала-во-Кина-Несреќата-се.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДве лица загинаа, а 10 се ранети во напад со нож во основно училиште во Кина, соопшти полицијата.

Засега не се знае дали меѓу жртвите има и деца.

Нападот се случил околу пладне по локално време во училиште во градот Гуиси во провинцијата Џиангси, јавува Би-би-си.

Полицијата соопшти дека нападот го извршила 45-годишна жена, која употребила нож.

Таа е уапсена, додаде полицијата.

Засега не е познато зошто цел на нападот било основно училиште во кое учат деца на возраст од шест до 12 години.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK