Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа на границата на Панама и Костарика

Земјотрес-во-Грција-се-тресеше-кај-Крф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5,56 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди областа на границата меѓу Панама и Костарика, соопшти германскиот истражувачки центар за геофизика (ГФЗ).

Според GFZ, земјотресот бил на длабочина од 10 километри, а пренесува Reuters.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK