Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтер го погоди Тајван

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска подрачјето на источниот брег на кинеската област Тајван.

Погодена е областа во близина на градот Хуакиен на источниот брег на Тајван.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK