Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Аргентина

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди провинцијата Мендоза на западот на Аргентина, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Во соопштението се наведува дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 123 километри, на околу 1.086 километри од главниот град на Аргентина, Буенос Аирес.

Засега нема информации за евентуални повредени или материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK