Земјотрес ја погоди БиХ

Земјотрес-во-Грција-се-тресеше-кај-Крф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Босна и Херцеговина во 9.50 часот.

Земјотресот е регистриран во подрачјето на Мостар, на длабочина од 7 километри.

Епицентарот бил на 5 километри јужно од Широки Бријег.

„Солидно се тресеше, кратко траеше“, „Краток, но силен земјотрес и силен татнеж“, „Убаво се чувствуваше“, „Кратко, но силно“, пишуваат граѓани од цела БиХ до ЕМСЦ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK