–>

(Видео) Тепачка на свадба во Англија: гости се удирале и фрлале столици, кршеле маси, а потоа ја нападнале и полицијата

Screenshot-2023-09-01-160416.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа моментoт кога раскошнa свадбa се претвора во крвава тепачка.

На видеата се гледа како некои од гостите се караат, додека други си фрлаат столчиња и ја уништуваат просторијата за церемонија.

https://video.dailymail.co.uk/preview/mol/2023/08/30/4696733003963675506/636x382_MP4_4696733003963675506.mp4

Масовната тепачка се случила во Реџент Хол во Болтон, Англија.

Насилството започнало кога маж му пришол на гостин и го удрил капата, што потоа довело до тепачка.

Лутите гости ги искршиле масите и столовите. Се слушаат врисоци додека луѓето залудно се обидуваат да ја прекинат тепачката додека другите очајнички трчаат да се сокријат.

Полицијата соопшти дека биле повикани да интервенираат поради нередот.

„Полицајците успеаја да ја прекинат тепачката и да ја стават ситуацијата под контрола. Немаше повредени или повреди опасни по живот. Едно лице е уапсено поради сомнение дека нападнал полицаец. Истрагата моментално е во тек“, рече портпаролот.

Маж е уапсен под сомнение дека нападнал еден од неколкуте полицајци повикани на тепачката.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK