(Видео) Се слушаат сирени во Израел, издадено итно предупредување

Screenshot-2024-04-13-234008.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСе огласија сирените пред претстојниот напад со беспилотни летала и ракети, лансиран од Иран.

Претходно, портпаролот на ИД, контраадмирал Даниел Хагари, им порача на граѓаните дека мора да влезат во засолниште и да останат таму најмалку 10 минути доколку се огласи сирена во нивната област.

„Ќе ве ажурираме доколку треба да останете во засолништето подолго време“, додаде тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK