Повеќе од 100 експлозивни беспилотни летала лансирани од Иран досега, вели Израел

Screenshot-2024-04-13-233535.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДосега Иран лансираше повеќе од 100 експлозивни беспилотни летала, соопшти израелската војска.

Израелските одбранбени сили ја повторија својата претходна изјава, велејќи дека очекуваат беспилотните летала да се огласат во наредните часови.

Американските власти рекоа дека Иран се очекува да лансира повеќе од 100 беспилотни летала, десетици крстаречки ракети и десетици балистички ракети.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK