(Видео) Патниците панично бегаат од запалениот авион: морничави сцени од пистата во Токио, пожарот го зафати авионот

Видео-Патниците-панично-бегаат-од-запалениот-авион-морничави-сцени-од.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАвионот на компанијата „Japan Airways“ се запали при слетување на пистата, поради што итно се евакуирани околу 400 патници.

Според првичните информации, постои сомневање дека авионот се судрил со друг авион при слетување.

На социјалните мрежи се објавени видеа на кои се гледа како луѓето панично трчаат по пистата, додека авионот гори во позадина.

„Сите патници на летот се евакуирани. Околу 367 патници се наоѓале во авионот, со уште 12 членови на екипажот – што значи дека се евакуирани вкупно 379 лица“, соопштија од Japan Airlines.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK