(Видео) Моментот на експлозијата на авионот во Токио

Видео-Моментот-на-експлозијата-на-авионот-во-Токио.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАвион на Japan Airlines се запали при слетување на пистата на аеродромот Ханеда во Токио.

На снимката од телевизијата NHK се гледа како пламенот излегува од прозорците на авионот и под него. Запалена е и пистата.

Според првичните информации, во авионот имало 367 патници и сите се безбедно евакуирани.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK