–>

(Видео) Огромна експлозија на Крим

Видео-Огромна-експлозија-на-Крим.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На Крим се случи голема експлозија. На видеото кое се шири на социјалните мрежи се гледа голем пламен во ноќта. Како што соопшти руското Министерство за одбрана, велат дека собориле 11 украински беспилотни летала.

Се уште се чекаат повеќе информации.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK